• 1

  Müzik ve Drama

 • 2

  Oyun ve Drama

 • 3

  Rol Oynama ve Doğaçlama

 • 4

  Müzede Drama

Copyright 2024 - Çağdaş Drama Derneği Muğla Temsilciliği


ÇOCUK GRUPLARI 


LİDERLİK GRUPLARI / YETİŞKİN


ETKİNLİKLERİMİZ
PROF.DR. ÖMER ADIGÜZEL

20.Yaşgünümüz Kutlu Olsun… (05.04.2010)


…yirminci yaşımız!

20. yaşıma girdiğimde üniversitede öğrenciydim. Enerjimin, gücümün, deneyimimin, zirvesinde olduğunu hatırlıyorum. Öyle bir enerji haliydi ki bu, dünyayı bir günde yıkıp, başka bir günde de yeniden kuracak gücü kendisinde gösteriyordu. Yaşama ilişkin hem işin başında olduğunuzu hem de az da olsa deneyli bir geçmişe sahip bulunduğunuzu hissediyordunuz.

5 Nisan 1990 yılında kurulan ve yirminci yaşına giren Derneğimizin de aynı duygu ve düşünceleri taşıdığını görüyor ve tanıklık ediyoruz. Bu günleri yaşamanın sözcüklerle tarif edilemez mutluluğunu yaşıyoruz. Sevincimizi, coşkumuzu birlikte yaşıyor, birlikte üretme ve paylaşma sürecimize hiç ara vermeden devam ediyoruz.

Bugünlere gelmemizde hocalarımız Prof. Dr. İnci San ve Tamer Levent’in çok önemli ve büyük katkıları var. Kendilerine teşekkürlerimiz az geliyor. Hem onlara hem de Derneğimizin bugünlere gelmesinde katkısı olan birinci kuşak drama eğitimcilerine, yirmi yıldır bizimle beraber olan ve aynı rüyaları gördüğümüz sevgili üyelerimize, geleceğin drama eğitimcileri katılımcılarımıza, drama ile büyüyen çocuk, ergen ve yetişkin drama eğitimi alanlara çok ama çok teşekkür ediyoruz. Her geçen gün büyüyen, ilkeli ve akademik olarak yaratıcı drama eğitiminden ödün vermeden çalışmalarına devam eden Derneğimizin hem kendi düşleri hem de drama ile büyüyen bizlerin tüm güzel düşleri bir bir gerçekleşiyor.

Kutlu Olsun! Nice 5 Nisanlara…

H.Ömer Adıgüzel

Genel Başkan

f t g m