• 1

  Müzik ve Drama

 • 2

  Oyun ve Drama

 • 3

  Rol Oynama ve Doğaçlama

 • 4

  Müzede Drama

Copyright 2024 - Çağdaş Drama Derneği Muğla Temsilciliği
ULUSAL VE YEREL BASINDA YER ALAN BAZI HABERLERİMİZ


 

 

 yenigunlogo Kaynak: http://www.muglayenigun.com/senlikte-gonullerince-eglendiler
yenigunŞenlikte Gönüllerince Eğlendiler...

Menteşe Belediyesi ve Çağdaş Drama Derneği’nin birlikte düzenlediği “Çocuk Şenliği– Drama ve Oyun” etkinliği Konakaltı İskender Alper Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Şenliğe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumhur Çoban, Başkan Yardımcıları Mehmet Güven, Murat Gökalp ile meclis üyeleri katıldı.

 

 

 sah 
 Kaynak: http://www.gazetesah.com/baskan-gumus-minikler-ile-oyun-oynadi/

Çocuk Şenliği "Drama ve Oyun"sah

Şenlikte çocuklar ile birlikte oyun oynayan Başkan Gümüş, “Günümüzde teknolojinin de gelişmesi ile ne yazık ki çocuklarımız bilgisayar başından ayrılmıyor. Onları sokağa çıkarmak, birlikte oyun oynamalarını sağlamamız lazım. Bunu da bu tarz etkinlikler ile sağlayabileceğimizi düşünüyorum. Çağdaş Drama Derneği’ni gerçekleştirdiği etkinlikten dolayı tebrik ediyorum. Menteşe Belediyesi olarak bugünkü gibi etkinlikleri her zaman destekliyoruz.


 

 

hamlelogo  Kaynak: http://www.hamlegazetesi.com.tr/muglada-drama-kongresi/

hamleMuğla'da Drama Kongresi

24. Uluslararası Eğitimde Yaratıcı Drama Kongresi Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde başlıyor. Yaratıcı drama eğitmenlerini, sanat eğitimcilerini, tiyatrocuları, tiyatro bilimcileri, eğitim bilimcileri, yaratıcı drama uygulamaları yapan öğretmenleri ve yaratıcı drama alanıyla ilgilenenleri bir araya getirecek olan ‘24. Uluslararası Eğitimde Yaratıcı Drama Kongresi’, Çağdaş Drama Derneği ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Fakültesi işbirliği ile düzenleniyor.

 

 

 muglabelediye

muglabelediyehaber

 

 

mugla1a

 
mugla2ai
 
mugla3a
f t g m