• 1

  Müzik ve Drama

 • 2

  Oyun ve Drama

 • 3

  Rol Oynama ve Doğaçlama

 • 4

  Müzede Drama

Copyright 2021 - Çağdaş Drama Derneği Muğla Temsilciliği


ÇOCUK GRUPLARI 


LİDERLİK GRUPLARI / YETİŞKİN


ETKİNLİKLERİMİZ

Atölye Başlığı

Derslerde Oyun Temelli Öğrenme

Eğitmen Bil. Uzm. Selda Doğan
Atölye Süresi 6 Saat
Atölye Tarih ve Saati 21 Mart Pazar 10:00-17:00
Atölye İçeriği

Atölye Tanıtımı:

Günleri Değil An’ları Hatırlarız” 6 Saatlik bu atölyede; öğrencilerin fiziksel, bilişsel, dil, duygusal ve sosyal gelişimine katkı sağlayan oyunları, derslerimizde araç olarak nasıl kullanacağız? Nasıl evirip nasıl çevireceğiz? Kendi oyunlarımızı nasıl yaratacağız? Sorularını yanıtlayıp, aynı zamanda oyunlardan kurgular yaratarak dramatik anlamlar oluşturmak amaçlanmaktadır.

Atölye öncesi yapılması gerekenler: Oyun kavramı ve türleri ile ilgili okumalar yapmak.

Atölyemiz için ihtiyaç olacak malzemeler: A4 kağıdı, renkli kalemler, eski gazeteler, renkli el işi kağıtları, yapıştırıcı, postit,renkli kumaşlar, balon.

Eğitmen Özgeçmişi

seldadoganAnadolu Üniversitesi sınıf öğretmenliği, Ankara Üniversitesi Drama Yüksek Lisans bölümünden Prof Dr Ömer Adıgüzel danışmanlığında “ Müzelerde Yaratıcı Dans” teziyle mezun oldu. 2004 yılında başladığı Çağdaş Drama Derneği Yaratıcı Drama Eğitmenliği programını Prof. Dr. Ömer Adıgüzel danışmanlığında  “Halkoyunları Öykülerinin Drama Yöntemiyle Öğretilmesi” projesiyle tamamladı. 2014-2018 yıllarında Unıcef kökenli” Çocuk Dostu Şehir Projesi” koordinatörlüğü,2018-2020 “Okul Dışı Öğrenme Ortamları” projesini yürütmüştür. Son bir yıldan bu yana yine Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü “İl Eğitim Tarihi Müzeleri” projesinde görev yapmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürlüğü ile “Öğretmenlere Drama Eğitimi” modül programların hazırlanması ve eğitiminin verilmesine aktif olarak katılmıştır. Yaratıcı Dramanın farklı mekan ve temalarda, çocuk ve yetişkin eğitimlerinde yöntem olarak kullanılmasına yönelik çalışmalar yapmaya ve eğitimler vermeye devam etmektedir.

f t g m