• 1

  Müzik ve Drama

 • 2

  Oyun ve Drama

 • 3

  Rol Oynama ve Doğaçlama

 • 4

  Müzede Drama

Copyright 2021 - Çağdaş Drama Derneği Muğla Temsilciliği


ÇOCUK GRUPLARI 


LİDERLİK GRUPLARI / YETİŞKİN


ETKİNLİKLERİMİZ

Atölye Başlığı

Bir Sanat Akımı, Bir Sanatçı, Bir Öykü

Eğitmen Bedi Gökpınar
Atölye Süresi 6 Saat
Atölye Tarih ve Saati 21 Mart Pazar 10:00-17:00
Atölye İçeriği

Edebiyatın öznesi insandır. Edebiyat, insanın kendisiyle, toplumla, doğayla olan her türlü etkileşimini yazınsal türler yoluyla yeniden kurgular ve yaratır.

Toplumcu düşüncelere sahip sanatçılar, eşit ve özgür bir dünya için, karşılaştığı sorunlara eleştirel bakabilen, bu sorunlara çözüm üretebilen bir toplum yaratmak amacıyla edebiyatı araç olarak görürler.

Yaşamı ele alma, yaşamdan beslenme ve daha iyi, daha eşit, daha özgür bir toplum yaratma noktasında yaratıcı drama ile edebiyat arasında sıkı bir bağ vardır.

Bu atölyemizde Toplumcu Gerçeklik, Sabahattin Ali ve Sabahattin Ali’nin bir öyküsü üzerinden toplumcu gerçeklik ve edebiyat ilişkisini irdeleyeceğiz. Bunu yaparken Yaratıcı dramayı bir yöntem olarak kullanacağız. Bu konuda katılımcılarda farkındalık yaratmaya çalışacağız.

Eğitmen Özgeçmişi

bedigokpinarÇukurova Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden 2001 yılında mezun oldum. Bir devlet okulunda Türk Dili Edebiyatı öğreteni olarak görev yapaktayım. Özel okullarda yaratıcı drama eğitmeni olarak çalıştım. Diksiyon ve Hitabet Eğitmenliği ve Sunuculuk-Spikerlik eğitimi,  Masal Anlatıcılığı ve Temel Oyunculuk eğitimi aldım. Çeşitli tiyatro gruplarında oyunculuk yaptım. Liseli gençlerle  oyunlar çıkarmaktayız.   ÇDD Hatay Temsilciliğinde Yaratıcı Drama Eğitmenliği yapmaktayım. Birçok uluslararası Yaratıcı Drama kongresine ve pek çok konulu atölyeye katıldım. Gönüllü olarak pek çok projede yer aldım.

f t g m