• 1

  Müzik ve Drama

 • 2

  Oyun ve Drama

 • 3

  Rol Oynama ve Doğaçlama

 • 4

  Müzede Drama

Copyright 2021 - Çağdaş Drama Derneği Muğla Temsilciliği


ÇOCUK GRUPLARI 


LİDERLİK GRUPLARI / YETİŞKİN


ETKİNLİKLERİMİZ

Atölye Başlığı Resimlerdeki Kadın Temsilinden Yapıbozumcu Bir Kurguya Doğru: Kadınlık Kurgusuna Yaratıcı Drama Yöntemiyle Eleştirel Bir Bakış
Eğitmen Berna Savcı
Atölye Süresi 3 Saat
Atölye Tarih ve Saati 20 Mart Cumartesi 10:00-13:00
Atölye İçeriği

Osmanlı’nın son dönemlerinde yapılan resimler ve günümüzde yapılan feminist sanat çalışmalarından yola çıkılarak kadınlık kurgusu yaratıcı drama yöntemi ile ele alınacak; atölyede toplumsal cinsiyet rollerine eleştirel bir bakışla yaklaşılacaktır. Katılımcılar atölyede toplumsal cinsiyet ve kadın çalışmaları alanında görsel sanatların araç olarak kullanıldığı bir yaratıcı drama oturumu deneyimleyeceklerdir.

Eğitmen Özgeçmişi

s. berna savcı foto1986 yılında Konya’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Konya’da tamamladıktan sonra 2008 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Lisans Programından mezun oldu. Eskişehir’de okul psikolojik danışmanı olarak göreve başladı. Yedi yıl Eskişehir’de devlet okullarında görev yaptıktan sonra Ankara’ya atandı ve halen Ankara’da bir devlet ilkokulunda psikolojik danışman olarak görev yapmaktadır. Eğitmen aynı zamanda hak temelli sivil toplum kuruluşlarında eğitmenlik ve danışmanlık yapmıştır ve halen çalışmalarına devam etmektedir. Çağdaş Drama Derneği Genel Merkez’de Kadın Birimi’nin yürütücülerindendir. İlgi alanları toplumsal cinsiyet eşitliği, ötekileştirme ve feminist sanat çalışmalarıdır.

f t g m