• 1

  Müzik ve Drama

 • 2

  Oyun ve Drama

 • 3

  Rol Oynama ve Doğaçlama

 • 4

  Müzede Drama

Copyright 2021 - Çağdaş Drama Derneği Muğla Temsilciliği


ÇOCUK GRUPLARI 


LİDERLİK GRUPLARI / YETİŞKİN


ETKİNLİKLERİMİZ

Atölye Başlığı Yaşamı Dönüştüren Kadınlar (Kadın Çalışmasının Yapılandırılması)
Eğitmen Rabia Altun / Ebru Baran
Atölye Süresi 3 Saat
Atölye Tarih ve Saati 20 Mart Cumartesi 10:00-13:00
Atölye İçeriği

Her kadının hayatında bir kırılma noktası vardır ve her kadın seçimiyle yolunu belirler. Tarih boyunca yaptıkları seçimlerle, cesaretleriyle ve verdikleri mücadelelerle toplumları etkilemiş birçok kadın vardır. Bu kadınlar her şeyi göze alarak adaletsizliklere başkaldırmış ve diğer kadınlara ilham kaynağı olmuşlardır. Bu atölyede katılımcıları; Clara Zetkin, Maria Curie, Rosa Parks, Frida Kahlo, Afife Jale ve Türkan Saylan’ın toplumdaki cinsiyet kalıpları, emek mücadelesi, adaletsizlikler ve özgürlükler için nasıl bir mücadele yaptıkları konusunda farkındalık kazanacaklardır.

Atölyemiz İçin İhtiyaç Olacak Malzemeler: Eğitmenin önceden belirteceği öncü bir kadının fotoğraf çıktısı  (istenilen bir boyutta) ve bu kadının bir sözü.

Eğitmen Özgeçmişleri

rabiaEğitmen: Rabia ALTUN

Gazi Üniversitesi Ticaret Turizm Eğitim Fakültesi, Turizm Eğitimi Bölümünden mezun olmuştur. Yaratıcı dramanın insanlar arasındaki iletişime etkisini, önemli bulan eğitmen ÇDD bitirme projesini turizm eğitiminde, turistlerin tip ve davranışlarına göre hizmet sunmak konusu üzerine yapmıştır. Uzun bir süre Aile Eğitimi ( 0-18 yaş), Anne Çocuk Eğitimleri vermiş ve öğrenci koçluğu yapmıştır. "İstihdam Edilebilme Becerilerinin Geliştirilmesi Eğitimi Projesi" çerçevesinde düzenlenen Eğitimcilerin Eğitimi projesinde görev almıştır. Halen MEB da öğretmen olarak görev yapmaktadır.


 ebrubaranEğitmen: Ebru Baran

1972 Ankara doğumludur. Gazi Üniversitesi Resim Eğitimi bölümü mezunudur. Yeterli sayıda kişisel resim sergi ve karma sergilere katılmışlığı vardır. 2008 yılından beri Çağdaş Drama Derneği’nde gönüllü çalışmakta ve Bodrum’da  drama eğitimlerine devam  etmektedir.. Aynı zamanda  Bodrum’da bir Anadolu lisesinde görsel sanatlar öğretmenliği  yapmakta,  kişisel  atölyesinde doğal taşlarla eserler üretmekte, düşünmek ve okumaya devam etmektedir.

f t g m