• 1

  Müzik ve Drama

 • 2

  Oyun ve Drama

 • 3

  Rol Oynama ve Doğaçlama

 • 4

  Müzede Drama

Copyright 2021 - Çağdaş Drama Derneği Muğla Temsilciliği


ÇOCUK GRUPLARI 


LİDERLİK GRUPLARI / YETİŞKİN


ETKİNLİKLERİMİZ

Atölye Başlığı Jeux Dramatik
Eğitmen Bil. Uzm. Bahar Gürey
Atölye Süresi 6 Saat
Atölye Tarih ve Saati 20 Mart Cumartesi 10:00-17:00
Atölye İçeriği

Aşk nedir? Bir delilik hali mi yoksa iyileştirici güç mü? Körlük mü yoksa aydınlanma mı? Platon’un dediği gibi “kaybettiğimiz diğer yarımızı aramak mı?” ya da Lacan’ın ifadesiyle “aşk, sende olmayan bir şeyi, onu senden talep etmeyen birine vermek mi?”

12. yüzyılda yaşamış Abélard ve Hélois’in aşklarına kulak vereceğimiz atölyemizde biz de kendimize soracağız:

"Nedir bu aşkın amacı?

Seni kendi ruhumun yansıması gibi mi seviyorum?"

Malzemeler : Mekan tasarımı için masa örtüsü,  battaniye, çarşaf ve çeşitli kumaşlar ile sandık, sepet, koltuk, sandalye, sehpa vb. eşyalar kostüm tasarımı için gözlük, şapka, bere, taç, eldiven, maske, şal, tül gibi vb. aksesuarlar ve rahatça oynamak için boş bir alan.

Not: Malzemeler atölye öncesi kullanılmak üzere hazırlanırsa, mekân ve kostüm tasarımlarını özgürce ve rahatça yapmak mümkün olur.

Eğitmen Özgeçmişi

Bahar JeuxMarmara Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı, İstanbul Üniversitesi Almanca Öğretmenliği bölümlerinden mezun olmuştur. Lisansüstü eğitimini Ankara Üniversitesi’nde Yaratıcı Drama Eğitimi programında yapmıştır. Eğitim sürecinde Berlin Sanat Üniversitesi’nin Tiyatro Pedagojisi Bölümü’nde bir yıl eğitim almıştır. ÇDD bitirme projesinde dans devinim becerisi ve beden farkındalığı üzerine çalışırken, tezinde Ankara Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü öğrencileri ile toplumsal cinsiyet çalışmalarında yaratıcı dramayı yöntem olarak kullanmıştır. Almanya’da tamamladığı eğitimiyle Türkiye’nin ilk jeux dramatiques eğitmeni ve Jeux Dramatiques Türkiye’nin Kurucusudur. Başladığı sanatla dışavurum çalışmalarını sanat terapisi eğitimiyle tamamlamıştır. Pandemi döneminde sanatın iyileştirici gücüne inanarak sosyal sorumluluk kapsamında çevrimiçi sanatla dışavurum ve jeux dramatiques uygulamaları gerçekleştirmektedir. Yaratıcı Dans Eğitmeni olup KollektifİZ adı altında dans ve hareket odaklı çalışmalar yapmaktadır.  P4C uygulayıcısı ve playback tiyatro oyuncusu ve hikâye anlatıcısıdır. Şiddetsiz iletişim dilinin gücüne inanmaktadır.   

Halen Ankara Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü’nde doktora öğrencisidir.  

"Özgür bedenler, özgür zihinler yaratır." B.G.

f t g m