• 1

  Müzik ve Drama

 • 2

  Oyun ve Drama

 • 3

  Rol Oynama ve Doğaçlama

 • 4

  Müzede Drama

Copyright 2021 - Çağdaş Drama Derneği Muğla Temsilciliği


ÇOCUK GRUPLARI 


LİDERLİK GRUPLARI / YETİŞKİN


ETKİNLİKLERİMİZ

Atölye Başlığı İletişim Çatışmaları ve Empati
Eğitmen Bil. Uzm. Nurhan Aleçakır
Atölye Süresi 6 Saat
Atölye Tarih ve Saati 20 Mart Cumartesi 10:00-17:00
Atölye İçeriği

İletişim becerileri herkesin hakkında konuştuğu ancak bir çoğumuzun gerçek anlamda sırrını çözemediği bir çok  beceriyi kapsar. Bu yüzden herkes anlaşılmadığından dert yanar. Oysa iletişim becerileri davranışsal egzersizlerle ve üzerinde çalışarak gelişir. Empati ise ,ortalıkta adı var kendi yok ,bir başka derin beceridir. Günümüzde konuşmaya ,anlatmaya ve dinlemeye bu kadar çok ihtiyacımızın olduğu bir dönemde üzerinde düşünülmesi gereken konulardır.

Aşklarımız, dostluklarımız, ailemiz ve kendimiz için yapabileceğimiz en iyi şey iletişim becerilerimiz hakkında düşünmekle başlar .İşte bu atölyede ,kendimizi anlamak ve anlatmak için pek çok fırsatımız olacak.

nalecakirAnkara Üniversitesi Eğitim Bilimleri fakültesi mezunudur.2001 yılında Ankara Üniversitesinin Açtığı Tezsiz Yaratıcı drama yüksek lisansını tamamlamıştır. Çağdaş drama derneğinin çeşitli drama faaliyetlerini yürütmektedir. Alanda pek çok ulusal ve uluslararası atölye çalışmalarına katılmış ve yürütmüştür.

Aynı zamanda MEB e bağlı bir meslek lisesinde rehber öğretmen olarak çalışmaktadır. İletişim çatışmaları, empati ve iletişim, öfke kontrolü ,müze eğitimi, yetişkin eğitimi konularında çalışmalar yapmaktadır.

f t g m